ErEn BaKıCı FaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ErEn BaKıCı FaN

ErEn BaKıCı FaN

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

3 yaşındaki Enes'in günlüğü

2 posters
YazarMesaj
TuğBa
Yeni Üye
Yeni Üye
TuğBa

3 yaşındaki Enes'in günlüğü Empty
MesajKonu: 3 yaşındaki Enes'in günlüğü   3 yaşındaki Enes'in günlüğü Icon_minitimeSalı Eyl. 02, 2008 11:47 am

Benim adım Enes......Üs yasımdayım.Yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz, yas günüm olacak. Mum üflüzem. Sok seviyoyum mum üflemeyi. Bi aksam annemin mumlayını da ben üfledim. Hepşini söndüyemedim. Sok uğyaştım ama söndüyemedim, dudaklayım sısladı. Sonya ösküymeye basladım. Annem bana su veydi, ösküyüyüm gesti.

Biliyoy musunuz, bişim efde heykes bi asayip. Hele annanem!... Basımı oksayken “ aymut dafalı sosuğum” diyo. Boynum aymut sapı gibiymiş, dafam aymut gibiymiş ve annanem aymut dafalı sosuklayı sok seveymiş. Yayamazlık dapınca da “deli dana ” diyo bana. Bi de annanem bana “essek dafalı sozuğum” diyo. Ama dızayken değil, seveyken diyo. Sisgi filmde bi tane esek döydüm ama ben o eseğe hiç bensemiyoyum. Annanemin beni neden “esek dafalı” diye sefdiğini anlamadım.

Adım Enes ama, daha sok adım vay benim: Nohudum, merzimeğim, sukulatam, goffetim, esek sıpam, bonzuğum, mafisim, balım, daymağım falan.....Annem beni seveyken, öpeyken “ salak sozuk ” diyo........Ben salak deliğim, sok atıllıyım. Bi süyü tekeyleme esbeyledim. Annanemin tekeyleme defteyi vay. O okudu ben de esbeyledim.

Biliyoy musunuz, annanem şigaya isiyo. Balkona çıkıyo, iseyken. Ben de onun gibi sigaya isiyoyum şakadan. Dalemi sigaya yapıyoyum, ağşıma dötüyüp “ üf üf ” yapıyoyum. İşte o zaman annanem bana dışıyo, “ Ayyy ! Ne kaday ayıp! ” diyo. Kendişi iseyken biş ona hiç dışmıyoyuz ama.

Benim bi süyü havanlayım vay. Tedi, döpek, daplan, sanganyoz, doyun, duşu, davuk, hoyoş falan. Hepşi düşücük. Sadece züyaffa büyük, bi de döpek. Annem paşaydan aldı...Ayabalayım da vay. Hem de tam iki sepet doluşu. Damyon, tıy, minibüş, otobüş, tiyen...Vavi, şeşil, dıymışı, sayı, beyaş yenkli ayabalay....Maykalayını bile öyyendim.Vogsaven, paşşat, meydeses. En çok da vogsaven ayabamı seviyoyum...Bi de sepseleyim vay. Ama onlar benim deliğmis, mugfağımışın süsüymüş. Totames, soyan, mıçır, pasates, dalatalık. Mıçırı yemek istiyoyum , yiyemiyoyum. Sünkü onlay pismemiş.

Ben Gasalatayaylıyım.Vından Dayım, Begiştaşlı olayım diye bana sooook hediye aldı. Alşın, ben yine Gasalatayaylıyım. En büyük zimbom!..Hem ben babama sok gol atıyoyum. Emel bebekley evde yokken. Emel bebek bişim efin altında uyuyo. Düyültü dapaysam Emel bebeğin babaşı bana dızay. Ben ondan sok doykuyoyum.

Teletonla donusmayı çok seviyoyum.Teleton salay salmaz ben asıyoyum ama annem dışıyo.” Teletona sen bakmaaaaaa! ” diyo. Ben de annem mugfakdayken annanemi ayıyoyum. Hem de hey gün döt bes defa...2’ye başınca annanem sıkıyo, 1’e başınca babam. Sayılayı da biliyoyum. Kübba ablam öyyetti. Kübba ablamı sok seviyoyum. Hey gün bana toybok alıyo. Toyboklayın isinden de oyunzak parsalayı sıkıyo. Annem de onlayı biyleştiyiyo, oyunzak oluyo. Annem aytık bıkmış toyboklaydan . Dün kışdı Kübba ablama .” Sakın bi daha alma, bıktım yapmaktan,” dedi. Ben de ağladım. Annem sok üşüldü ağlayınca, “ Damam damam, Kübba Ablan gene alıy,” dedi. Zaten babam hey aksam toybok alıp detiyiyo bana. Unutuysa, ağlıyoyum ağlıyoyum....... Babam saysıya gidip Engin Abimden alıp deliyo. Bu aksam detiymezse, gene ağlayım, o da detiyiy. Ağlayınca hey dediğimi yapay babam.

Annem bana zoyla süt isiyiyo. İsmek istemiyoyum ama, annemin okuduğu maşalı dinleyken, bi bakıyoyum süt bitmiş. Beni dandıyıyo annem. Süt iseysem dok duvvetli oluymusum. Babam hiç süt ismiyo, dola isiyo; onun için ben onu hey güyeşte yeniyoyum. Sünkü dola isenley böle yeniliy .Babamı efde saklandığı hey yeyden buluyoyum, babam beni his bulamıyo.

Bilgisayayda oyun oynamayı da dok seviyoyum. Gesen aksam annanemim bilgisayayını boşdum...Annanem ” Bunu başdası yapsaydı, yakmıstım sıyasını,” dedi. Bana hiş dışmadı. Annanem bana hiç dışmaz...Onun düçücük düçücük, yenk yenk bonzuklayı vay. Hem de sok vay. Hepsi dolapta, dafanoslayın isinde. Bi gün hepşini dolaptan sıkaydım, halının üştüne döktüm, biyazını da sekmezeleye dolduydum, yine dışmadı...Anneme, “Eğey bunu baska bi sozuk yapsaydı, dayaktan öldüyüydüm ,” dedi. Ben de sok güldüm. Bonzuklayı hey tayafa attım.Dafama bile doydum, sok domik oldum. Annanem güldü, sonya beni kuzakladı, “Sen dünyanın en tatlı sosuğusun, ben sana nasıl dızayım!” dedi. Nanaklayımdan sapuy supuy öptü. Ben de elimle yüşümü şildim.

Aytık uykum deldi. Sisimi yapıp yatıcam. Beşime deliğ, tulalate yapıcam. Annanem bana masal okucak uyuyken. Masal sabuk bitsin diye bazı yeyleyi atlayazak . Ben de ona “ Hayıy annanne hayıııııııııy ! Öyle deliiiiiğ! ” dicem. Beni dimse dandıyamaz. Sünkü sok büyüdüm. Hem o masallayın hepşini esbeyledim. Teloğlan’ı, Pamuk Piyenses’i, Odunzunun Sozuklayını eşbeye biliyoyum.

*Dünya unutursa dönmeyi,
Rüzgar unutursa esmeyi,
Aşıklar unutursa sevmeyi,
Belki o zaman unuturum seni =)
GamzEren
Yeni Üye
Yeni Üye
GamzEren

3 yaşındaki Enes'in günlüğü Empty
MesajKonu: Geri: 3 yaşındaki Enes'in günlüğü   3 yaşındaki Enes'in günlüğü Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 3:56 pm

HhAHhAAAA ALLAHHH boleee komikss bisie görmedim
lol! devaammmm lütfennnnnn

3 yaşındaki Enes'in günlüğü
1 sayfadaki 1 sayfası